Hoşgeldiniz  

KANADA’NIN BAZI EYALETLERDE KISITLAMALAR GEVŞETİLECEK

admin | 10 Şubat 2022 | DÜNYA


admin
admin@giybettedepar.com

Kanada’da koronavirüse ilişkin alınan bazı tedbirler kaldırılıyor. Alberta eyaletinde maske takma zorunluluğu ve aşı pasaportu uygulamasına son verilirken Saskatchewan eyaletinde de maske takma zorunluluğuna Şubat ayı sonu son verilecek.

Kanada’da, koronavirüse karşı uygulamaya konulan tedbirler gevşetiliyor…

Bazı eyaletlerde, kısıtlamalar kaldırılıyor…

Alberta, Saskatchewan, Quebec ve Manitoba eyalet hükümetleri, koronavirüs önlemlerinin bir kısmını veya tamamını kaldırma planlarını açıkladı.

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNA SON

Buna göre, Alberta eyaleti, aşı pasaportu uygulamasına son verirken, bu ayın sonunda da maske takma zorunluluğunun kaldırılacağını duyurdu.

Saskatchewan eyalet hükümeti, aşı sertifikası programına 14 Şubat’tan itibaren son vereceğini açıklarken zorunlu maske uygulamasının da şubat sonunda sona ereceğini ilan etti.

KISITLAMALAR ADIM ADIM KALDIRILACAK

Quebec Başbakanı François Legault, “Virüsle yaşamayı öğrenmenin zamanı geldi.” dediği açıklamasında, eyaletteki kısıtlamaların çoğunun mart ortasına kadar kaldırılacağını ancak maske zorunluluğu ve aşı pasaportunun bir süre daha uygulamada kalacağını söyledi.

Manitoba eyalet hükümeti de bu yılın ilkbahar aylarından itibaren kornavirüs kısıtlamalarının adım adım kaldırılacağını açıkladı. Ülke nüfusunun en kalabalık eyaleti olan Ontario’da ise durum farklı. Eyalet Sağlık Bakanı Christine Elliott, uygulamadaki kısıtlamaların hafifletilmesinin dikkatli bir şekilde ve yalnızca güvenli olduğunda söz konusu olacağını söyledi.

Kaynak: ensonhaber

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
© 2020 GIYBETTE DEPAR Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.